15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ufiskalniamy.pl 300 true 0

Jaka kasa fiskalna do sklepu internetowego?

jaka kasa fiskalna do sklepu internetowego
0 Komentarze

Sprzedaż produktów za pośrednictwem internetu z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Wiara w uczciwość e-sklepów jest zdecydowanie większa niż jeszcze kilka lat temu. Bardzo wielu przedsiębiorców korzysta z tego zaufania i decyduje się na rozszerzenie działalności swojej firmy właśnie o sprzedaż internetową. Niektórzy zakładając swoje firmy w początkowej fazie skupiają się tylko na sprzedaży wysyłkowej, gdyż nie potrzebne jest w tym momencie wynajmowanie lokalu itp. dzięki temu przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym są w stanie rozkręcić działalność.

W momencie tworzenia sklepu internetowego warto pamiętać o tym, że sprzedaż, która dokonywana jest na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych powinna być ewidencjonowana na kasie fiskalnej. Zasada ta wynika z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT. Jednak jak w przypadku wielu zasad tak i tu istnieje kilka wyjątków. Takim właśnie wyjątkiem jest sprzedaż wysyłkowa.

Zwolnienie z posiadania kasy fiskalnej

W rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 grudnia 2017 r. opisane zostały możliwości zwolnienia z posiadania kasy w przypadku sprzedaży internetowej. Aby skorzystać ze zwolnienia przedsiębiorca musi spełnić kilka warunków opisanych w poz. 38.

W myśl tego przepisu, zwolnieniu konieczności posiadania kasy fiskalnej podlega

dostawa towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi), jeżeli dostawca towaru otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres).”

Warto również pamiętać o tym, że podczas korzystania ze zwolnienie należy spełnić wszystkie warunki opisane w w/w przepisie.

Zwolnienie takie nie przysługuje w momencie gdy, nabywca odbierze dany towar osobiście lub gdy zapłaci za niego w części lub całości gotówką.

Konieczność posiadania kasy fiskalnej

Nie każdy przedsiębiorca posiadający sklep internetowy ma możliwość skorzystania ze zwolnienia od konieczności posiadania kasy fiskalnej. Czynności te określone są w § 4 pkt 1. Wśród nich znaleźć można np. sprzedaż wysyłkowa perfum, sprzętu fotograficznego, radiowego, telewizyjnego oraz telekomunikacyjnego. Konieczność posiadania kasy fiskalnej mają również przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklep internetowy oferujący części i akcesoria do pojazdów silnikowych.

Ze zwolnienia z posiadania kasy fiskalnej nie mogą również skorzystać przedsiębiorcy dostawą zapisanych oraz niezapisanych nośników danych zarówno cyfrowych jak i analogowych.


Jaka kasa fiskalna do sklepu internetowego?

Jeśli nie spełniasz warunków zwolnienia z konieczności posiadania kasy fiskalnej skontaktuj się z nami a na pewno pomożemy Ci w doborze odpowiedniej.

Następny

0 Komentarze

Zostaw odpowiedź