15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ufiskalniamy.pl 300 true 0

Raporty na kasie fiskalnej – które należy drukować?

0 Komentarze


Każdy przedsiębiorca ewidencjonujący sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej jest zobowiązany drukować raporty fiskalne sprzedaży, nazywa się je raportami dobowymi i miesięcznymi. Raporty fiskalne zawierają informacje, które są niezbędne do rozliczenia podatkowego. 

Kiedy należy drukować raporty fiskalne? 

Raporty dobowe powinny być wykonywane po zakończeniu sprzedaży danego dnia. Wykonanie raportu jest związane z zapisem całej sprzedaży pod daną datą w pamięci fiskalnej. A gdy w danym dniu nie będziemy mieli sprzedaży, wtedy wówczas nie mamy obowiązku do wykonywania raportu dobowego, a przy wydruku raportu miesięcznego brak raportu z tego dnia będzie oznaczał zerową sprzedaż. Raport dobowy jest raportem zerującym to znaczy, że po jego wykonaniu w dniu następnym zaczynamy sprzedaż od zera. 

Raport miesięczny wykonuje się po zakończeniu sprzedaży w danym miesiącu w terminie do 25 dnia miesiąca następującego po danym miesiącu. Przy czym należy pamiętać, że próba wykonania raportu miesięcznego ostatniego dnia miesiąca zakończy się niepowodzeniem. Taki raport możemy wykonać najwcześniej pierwszego dnia następnego miesiąca. Raport miesięczny jest raportem nie zerującym – sumuje wszystkie raporty dobowe danego miesiąca.

Kasy fiskalne online Poznań – o czym trzeba pamiętać? 

Raport miesięczny jest sumą wszystkich raportów dobowych. Jeżeli nie wykonasz żadnego raportu dobowego, a wystawisz kilkaset paragonów wtedy raport miesięczny wyjdzie zerowy.

Poprzedni
Następny

0 Komentarze

Zostaw odpowiedź