15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ufiskalniamy.pl 300 true 0

Kasy fiskalne dla handlu obwoźnego

0 Komentarze

Kupując kasę fiskalną do sprzedaży mobilnej należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim należy wybrać kasę małą, lekką oraz z dobrym akumulatorem który pozwoli nam na nieprzerwaną pracę przez cały dzień. Warto również przemyśleć kwestie pogodowe i zainwestować w urządzenie z odporną klawiaturą. Jest to bardzo przydatna funkcjonalność jeśli musimy pracować w deszczu, czy też mamy mokre dłonie. Kasy prestiżowych producentów posiadają dodatkowo klawisze skrótu tzw. klawisze szybkiej sprzedaży. Możemy pod nim ustawić dowolny towar bądź usługę wraz z ceną. Sprzedaż wtedy wymaga naciśnięcia jednego klawisza. Bardzo ułatwia to pracę jeśli np. sprzedajemy przeważnie wytłaczankę jajek zawsze po 7 zł.

Rynek się zmienia i coraz więcej płatności jest bezgotówkowych. Wiodący producent urządzeń fiskalnych przewidział to i wprowadził na rynek kasoterminal. Jest to drukarka, kasa fiskalna oraz terminal w jednym. Dzięki temu mamy tylko jedno urządzenie oraz pewność, że nasz klient nie zrezygnuje z zakupu z powodu braku gotówki.

Gdzie kupić kasę fiskalną dla handlu obwoźnego

Kupując kasę fiskalną dla jakiejkolwiek działalności należy pamiętać że sprzedawca ma znaczenie. To sprzedawca fiskalizuje nam urządzenia, zajmuje się formalnościami związanymi z Urzędem Skarbowym oraz przygotowuje nam kasę do sprzedaży. On również będzie nam serwisował kasę przez długie lata. Tylko w autoryzowanym serwisie możemy dokonać okresowego przeglądu technicznego oraz usunąć jakąkolwiek usterkę. Renomowany serwis przeszkoli również z obsługi nie tylko właściciela kasy, ale również pracowników. Pomoże również w uzyskaniu zwrotu.

Wybierając sprzedawcę, warto wybrać takiego z doświadczeniem

Jak uzyskać zwrot

Kupując swoje pierwsze urządzenie fiskalne mamy prawo do zwrotu z Urzędu Skarbowego. Wynosi on 90% wartości urządzenia, aczkolwiek nie więcej niż 700 zł. Należy pamiętać, iż ulga tyczy się tylko pierwszego zakupu, jednak bez względu na ilość. Oznacza to, że jeśli kupimy dwie kasy otrzymamy aż 1400 zł.

Zwrot można uzyskać na dwa sposoby – składając wniosek do Urzędu Skarbowego bądź rozliczając to wraz z deklaracją VAT.

Poprzedni
Następny

0 Komentarze

Zostaw odpowiedź