15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ufiskalniamy.pl 300 true 0

Kasy fiskalne dla szkół nauki jazdy

kasa fiskalna dla szkoły nauki jazdy
0 Komentarze

Ośrodki szkolenia kierowców oferujące w swoich usługach kształcenie osób, które starają się o uzyskanie prawa jazdy nie są opodatkowanie podatkiem VAT. Będą oni musieli jednak swoje rozliczenie rejestrować przy użyciu kas fiskalnych. Obowiązek ten został wprowadzony w styczniu 2013r. kiedy to Minister Finansów wyłączył spod zwolnienia właśnie usługi świadczone przez szkoły nauki jazdy.

Odpowiedź na nadużycia

Wprowadzenie kas fiskalnych w szkołach nauki jazdy zdaniem Ministra finansów miało za zadanie ograniczyć nadużycia oraz zwiększyć możliwość ściągania podatków. Jak wynika z ogłoszeń ustawodawcy pojawiające się nieprawidłowości w przypadku ewidencjonowania osiąganych obrotów były na tyle poważne, że zwolnienie z konieczności posiadania kasy zostało anulowane.

Konieczność posiadania kasy fiskalnej powstaje w momencie przekroczenia kwoty 20000 zł z tytułu obrotów. Obowiązek ten należy wprowadzić w ciągu dwóch miesięcy od miesiąca w którym kwota ta została przekroczona.

Warto pamiętać o tym, że podczas zakupu pierwszej kasy mamy możliwość uzyskania zwrotu z Urzędu w wysokości 700zł.

Podczas wyboru odpowiedniej kasy fiskalnej warto skontaktować się z firmą z wieloletnim doświadczeniem. Przeważnie w tego typu działalności najlepiej sprawdzi się mała i mobilna kasa fiskalna, którą bez problemu będziesz mógł zabrać ze sobą w dowolne miejsce, Warto wziąć pod uwagę to aby kasa była prosta w obsłudze oraz posiadała wydajny akumulator. Nie będziemy musieli się wtedy martwić o to, że w najmniej oczekiwanym momencie bateria się wyczerpie.

Kiedy decydujesz się na prowadzenie szkoły nauki jazdy koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej firmy a z pewnością znajdziemy kasę odpowiednią dla Ciebie.

Poprzedni
Następny

0 Komentarze

Zostaw odpowiedź