15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ufiskalniamy.pl 300 true 0

Kasy fiskalne Kielce – co powinieneś wiedzieć?

0 Komentarze

Jesteś przedsiębiorcą z Kielc? Kupiłeś kasę fiskalną, chciałbyś uzyskać zwrot z Urzędu Skarbowego i nie wiesz jak się do tego zabrać?

Poniżej znajdziesz wszystkie informacje, które pomogą Ci w uzyskaniu dofinansowania.

Każdy przedsiębiorca, który kupuje swoje pierwsze urządzenia fiskalne ma prawdo do zwrotu z Urzędu Skarbowego. Dofinansowanie wynosi maksymalnie 90% wartości urządzenia, aczkolwiek nie więcej niż 700 zł na kasę. Warto pamiętać że tyczy się to nie pierwszej kasy a pierwszego zakupu. Oznacza to że jeśli za pierwszym razem zakupimy 10 kas fiskalnych możemy uzyskać 7000 zł. Co trzeba zrobić aby to uzyskać?

Przede wszystkim musimy zakupić kasę fiskalną w wyznaczonym terminie. Nie możemy przeciągnąć terminu, ponieważ Urząd nam nie uzna wniosku. Kupując urządzenie fiskalne po wyznaczonym terminie ryzykujemy nie tylko brakiem zwrotu ale i także mandatem.

Kolejnym krokiem jest wysłanie zgłoszenia przed fiskalizacją. Jeśli wybierzemy sprawdzonego i doświadczonego sprzedawcę na pewno zrobi to w naszym imieniu. Zgłoszenie takie trzeba wysłać minimum dzień przed zakupem kasy fiskalnej.

Po fiskalizacji powinniśmy w ciągu 7 dni dostarczyć dokumenty do Urzędu Skarbowego. Tak jak w przypadku zgłoszenia kompetentny serwis zrobi to za nas.

Jeśli cały proces fiskalizacji odbędzie się zgodnie z procedurami można złożyć wniosek o zwrot 700 zł. Jeśli jesteśmy płatnikiem VATu procedura jest uproszczona – zwrot rozliczamy z deklaracji VAT. Jeśli nie jesteśmy „vatowcami” należy złożyć odpowiedni wniosek do Urzędu wraz z opłaconą fakturą za kasę fiskalną. Pieniądze zostaną przelane na wskazane w wniosku konto bankowe.

Kasa fiskalna Kielce – mam już zwrot. Czy mam go na zawsze?

Odpowiedź brzmi NIE. Jeśli zamkniemy swoją działalność gospodarczą w ciągu 3 lat zostaniemy zobligowani do zwrotu dofinansowania.

Będziemy również musieli je zwrócić jeśli nie wykonamy okresowego przeglądu technicznego. Warto pilnować tej kwestii, ponieważ w przypadku kontroli Urzędu Skarbowego i braku serwisu kasy fiskalnej narażamy się na mandat, nakaz wykonania przeglądu oraz polecenie zwrotu 700 zł.  

Poprzedni
Następny

0 Komentarze

Zostaw odpowiedź