15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ufiskalniamy.pl 300 true 0

Kasy fiskalne Online Bydgoszcz

bydgoszcz
0 Komentarze

Poradnik przedsiębiorcy – co muszę wiedzieć mając kasę fiskalną.

Sprawdź jakie obowiązki ma przedsiębiorca który posiada urządzenie fiskalne.

Głównym naszym zadaniem jest oczywiście rejestrowanie każdej sprzedaży. Niezależnie, czy sprzedajemy towar czy usługę – jeśli mamy już kasę fiskalną powinniśmy z niej korzystać i wystawiać paragon za każdym razem.

Oprócz wystawiania paragonów musimy pamiętać o wystawianiu raportów.

Po każdym zakończonym dniu pracy, jeśli wystawialiśmy paragony powinniśmy zrobić raport dobowy.

Jak zrobić raport dobowy na kasie Posnet ERGO?

Procedura jest bardzo prosta – uruchamiamy kasę, logujemy się. Najprawdopodobniej będziemy od razu w trybie sprzedaży. Aby wykonać raport dobowy musimy przytrzymać klawisz C, aż do momentu pojawienia się menu. Następnie wchodzimy w Kierownika – zatwierdzamy klawiszem RAZEM. Kolejno raporty, raporty fiskalne oraz raport dobowy. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie poprawności daty klawiszem RAZEM.

Oprócz raportów dobowych musimy pamiętać o raportach miesięcznych. Możemy go wykonać najwcześniej 1 dnia kolejnego miesiąca. Oznacza to że raport np. za marzec wykonamy nie wcześniej niż 1 kwietnia.

Jak go zrobić na kasie Posnet ERGO?

Tak jak w przypadku raportu dobowego musimy wejść w menu, następnie w kierownika, raporty, raport fiskalne. Następnie wybieramy raport miesięczny, wpisujemy miesiąc za który chcemy wydrukować raport oraz wybieramy typ raportu – pełny bądź podsumowanie.

Czym różnią się te dwa raporty?

Raport miesięczny pełny – to wydruk który zawiera wszystkie raporty dobowe wykonane w danym miesiącu.

Raport miesięczny podsumowanie – to wydruk który zawiera tylko łączną należność za dany miesiąc.

W większości przypadków możemy drukować tylko raporty miesięczne podsumowujące. Gdyby okazało się, że to za mało nasza księgowa z pewnością nas o tym poinformuje.

Kasy fiskalne Bydgoszcz – o czym należy pamiętać?

Raport miesięczny to suma raportów dobowych. Jeśli wystawisz nawet i tysiące paragonów a nie wykonasz żadnego raportu dobowego – raport miesięczny wyjdzie zerowy.

Poprzedni
Następny

0 Komentarze

Zostaw odpowiedź