15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ufiskalniamy.pl 300 true 0

Kasy fiskalne online Gdynia

0 Komentarze

Prowadząc swoją działalność gospodarczą musimy pamiętać o tworzeniu raportów. Mamy trzy rodzaje raportów – raport dobowy, raport miesięczny i raport roczny. Raport roczny w porównaniu do pozostałych nie jest obowiązkowy. 

kasy fiskalne online Gdynia – kiedy drukujemy raport dobowy? 

Raport dobowy należy sporządzać codziennie tuż po zakończeniu sprzedaży. Powinno się go wykonać do godziny 23:59 ówczesnego dnia. Zdarza się jednak, że o tym zapomnimy. Możemy to zrobić dnia następnego, warunkiem jest sporządzenie raportu tuż przed sprzedażą. Raport dobowy nazywa się też raportem zerującym co oznacza, że po jego wykonaniu w następnym dniu sprzedaż zaczynamy od nowa. Jeżeli zdarzy się, że w jakimś dniu nie zarejestrowaliśmy żadnej sprzedaży wtedy wykonanie raportu dobowego nie jest konieczne. W raporcie miesięcznym brak raportu z tego dnia będzie traktowany jako zerowa sprzedaż. 

Raporty miesięczne są podsumowaniem raportów dobowych z całego miesiąca. Wykonuje się je najpóźniej do 25 dnia następnego miesiąca, a najwcześniej pierwszego dnia. Próba wydrukowania raportu miesięcznego ostatniego dnia miesiąca zakończy się niepowodzeniem. 

Brak raportu rocznego nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.

Poprzedni
Następny

0 Komentarze

Zostaw odpowiedź