15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ufiskalniamy.pl 300 true 0

Obowiązki właściciela kasy fiskalnej

0 Komentarze

Obowiązki właściciela kasy fiskalnej – kasy fiskalne online Olsztyn

Bez względu od tego jaką działalność tworzymy musimy pamiętać o obowiązkach wynikających z posiadania kasy fiskalnej. 

Przed zakupem urządzenie fiskalne trzeba zgłosić do Urzędu Skarbowego, aby zgłosić rozpoczęcie sprzedaży. Następnym obowiązkiem jest fiskalizacja kasy – może zrobić to tylko uprawniony serwis. Jest to czynność jednorazowa. Te dwie rzeczy w zależności od tego jakiego wybierzemy sprzedawcę mogą być załatwione za nas.

Gdy kasa funkcjonuje obowiązkiem nałożonym na właściciela urządzenia jest przechowywanie kopii każdego paragonu przez okres 5 lat, licząc od końca roku obrotowego, w którym został wydrukowany. Kasy dostępne na polskim rynku oferują dwa sposoby przechowywania danych: papierową i elektroniczną. W pierwszym przypadku są dwie rolki papieru – jedna na paragon, a druga na kopie paragonu. W drugim przypadku kopia paragonu zostaje zapisana na karcie pamięci. 

Każdy dzień i miesiąc powinniśmy zakończyć wydrukiem raportu dobowego i miesięcznego. Raport dobowy należy wykonać najpóźniej w dniu następnym tuż przed rozpoczęciem sprzedaży. Raport miesięczny drukujemy po zakończeniu miesiąca najpóźniej do 25 dnia następnego miesiąca. 

Żeby kasa funkcjonowała tak jak trzeba bez żadnych problemów, należy regularnie wykonywać przeglądy techniczne. Jest to obowiązek każdego posiadacza kasy fiskalnej.  Polega on na wyeliminowaniu ewentualnych usterek i konserwacji urządzenia. Każda kasa fiskalna powinna nie rzadziej niż co dwa lata przejść przegląd.

Przy zakupie naszego urządzenia otrzymujemy książkę serwisową, jest to pewnego rodzaju dowód tożsamości kasy fiskalnej. Znajdują się w niej wszystkie informacje na temat sprzętu. Przechowywanie Książki Kasy Rejestrującej przez cały okres używania jest naszym obowiązkiem.

Poprzedni
Następny

0 Komentarze

Zostaw odpowiedź