15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ufiskalniamy.pl 300 true 0

Serwis kasy fiskalnej – co warto wiedzieć?

0 Komentarze

Jednym z obowiązków posiadacza kasy fiskalnej są regularne przeglądy techniczne urządzenia. Polegają na konserwacji urządzenia i wyeliminowaniu usterek.

Przeglądy powinny odbywać się nie rzadziej niż co dwa lata, a obowiązek dotrzymania terminu przeglądu leży po stronie przedsiębiorcy.

Do przeprowadzenia przeglądu upoważniony jest jedynie serwisant wpisany do książki serwisowej kasy. Oznacza to, że nie możemy zanieść urządzenia do byle jakiego serwisu. Najczęściej serwisantem jest firma, w której dokonaliśmy zakupu sprzętu. Serwisant ma 5 dni na sprawdzenie poprawności działania naszego sprzętu.

Każda z wykonanej przez serwisanta czynności musi być wpisana do książki serwisowej, a wpisy potwierdzone podpisem i pieczęcią firmy. Jakie czynności wykonują serwisanci w trakcie przeglądu? 

  • ocena stanu plomb,
  • kontrola stanu obudowy kasy, płyty głównej, pamięci fiskalnej i modułu fiskalnego,
  • test poprawności działania wyświetlacza,
  • weryfikacja oprogramowania kasy oraz wersji programu pod kątem zgodności z zapisami w książce kasy i dokumentacją serwisu (np. poszczególne funkcje, układ menu)

Przed podjęciem decyzji o zakupie kasy fiskalnej w danej firmie warto zapoznać się z ofertami, które oferuje sprzedawca, np. programowanie kasy, szkolenie z obsługi oraz serwis.

Kasy fiskalne online Białystok – o czym należy pamiętać?

Przedsiębiorca, który nie wywiąże się ze swojego obowiązku serwisowania kasy, musi się liczyć z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Właściciel kasy może otrzymać nawet 500 zł mandatu. 

Poprzedni
Następny

0 Komentarze

Zostaw odpowiedź