15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ufiskalniamy.pl 300 true 0

Kasy fiskalne online Gliwice

0 Komentarze

15 marca 2019 roku została znowelizowana ustawa o podatku od towarów i usług

Wiąże się to z obowiązkiem wprowadzenia kas fiskalnych online dla niektórych branż.

Kasy fiskalne online Gliwice, to nowa kategoria kas fiskalnych, które w ciągły i bezpośredni sposób łączą się z Centralnym Repozytorium Kas (CRK)  i przesyłają dane pochodzące z kas. 

Jakie informacje trafiają do CRK? 

  • sprzedaż wykonana na kasie online
  • zdarzenia zapisywane w pamięci kasy (fiskalizacja kasy, zmiany stawek podatku VAT, zmiany adresu punktu sprzedaży oraz daty wykonywania obowiązkowych przeglądów technicznych)

Przesyłanie danych do CRK odbywa się co dwie godziny, ale harmonogram może się zmieniać. 

Czym różnią się kasy online od tych tradycyjnych?

Kasy online różnią się od tych tradycyjnych możliwością połączenia się z internetem. Umożliwia to bezpośrednie przesyłanie raportów do Centralnego Repozytorium Kas. Kasa online zapisuje kopie drukowanych dokumentów w pamięci wewnętrznej, dostęp do nich ma jedynie autoryzowany serwis kas. Przy drukowaniu papierowych paragonów są też emitowane jednocześnie tzw. e-paragony, które można przesłać na e-mail klienta.

Kogo obowiązuje zakup kasy online?

Ustawa o VAT weszła w życie 1 maja 2019 roku i zostały wyznaczone daty dla poszczególnych branż: 

Od 1 stycznia 2020 – dla podatników świadczących usługi mechaniki pojazdowej i wymiany opon oraz sprzedających paliwo 

Od 1 lipca 2020 roku – dla świadczenia usług związanych z gastronomią (również sezonowo), hotelarstwem oraz sprzedażą węgla

Od 1 stycznia 2021 roku – dla podatników świadczących usługi prawnicze, budowlane, fryzjerskie, kosmetyczne, w zakresie opieki medycznej oraz branży fitness 

Zakup kas online jest częściowo refundowany. Podatnicy mają możliwość ubiegać się o ulgę na zakup kasy online będzie to 90% ceny netto, jednak nie więcej niż 700 zł. Zakup kasy powinien wystąpić nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia ewidencji.

Poprzedni
Następny

0 Komentarze

Zostaw odpowiedź