15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ufiskalniamy.pl 300 true 0

Kasy fiskalne online Rybnik

0 Komentarze

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i używasz kasy fiskalnej musisz spełniać kilka obowiązków. Jednym z nich jest przegląd techniczny kasy fiskalnej. Jak często powinno się go wykonywać i jaka kara grozi za niewykonanie serwisu? 

Obowiązkowy przegląd techniczny

Nie ważne jaką działalnością się zajmujesz i jaki masz model kasy, zgodnie z prawem każdy przedsiębiorca ma obowiązek poddawania kasy regularnym przeglądom technicznych. Kasę fiskalną należy poddawać przeglądom nie rzadziej niż co dwa lata. Jeżeli jednak jest taka potrzeba, można oddawać ją częściej. Należy jednak pamiętać, że obowiązek wykonania przeglądu we właściwym terminie leży po stronie przedsiębiorcy. 

Kasy fiskalne online Rybnik przesyłają dane bezpośrednio do Centralnego Repozytorium Kas. W tym również są informacje o przeglądzie, także spóźnialscy nie unikną kary.

Serwisu kasy dokonuje tylko uprawniony serwisant, którego wybraliśmy przy fiskalizacji kasy. Warto pamiętać, iż serwisant ma 5 dni na sprawdzenie poprawności działania Twojej kasy, dlatego należy pilnować terminu przeglądu swojej kasy.

Po wykonaniu serwisu urządzenia serwisant sporządza wpis do Książki Kasy Rejestrującej. W przypadku gdy serwisant nie ma wglądu do Książki, może odmówić wykonania przeglądu. 

A gdy zapomnisz o przeglądzie technicznym swojego urządzenia, w razie kontroli może cię czekać niemiła niespodzianka.

Podczas serwisu eliminuje się ewentualne usterki, a regularne przeglądy przyczyniają się do bezproblemowego i długiego użytkowania kasy fiskalnej. 

Poprzedni
Następny

0 Komentarze

Zostaw odpowiedź