15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ufiskalniamy.pl 300 true 0

Kasy fiskalne online Kraków

0 Komentarze

Kasa fiskalna online – czym różni się od zwykłej?

Kasy fiskalne online Kraków to nowość na rynku. Wnoszą wiele zmian i są obowiązkowe obecnie dla tylko kilku branż. Do tej grupy zaliczają się mechanicy, wulkanizatorzy oraz stacje paliw już od 1 stycznia 2020 roku. Następną grupą od 1 lipca 2020 roku będzie gastronomia, hotele i przedsiębiorcy, którzy zajmują się sprzedażą węgla.

Oba typy urządzeń wyglądają podobnie, podobne jest też ich główne założenie – ewidencjonowanie sprzedaży, czyli rejestrowanie obrotu i kwot podatku. 

Oczywiście sama obsługa nie różni się niczym od tych tradycyjnych. Jedyną różnicą jest dostęp do internetu, który umożliwia połączenie się z Centralnym Repozytorium Kas. Dzięki temu na bieżąco będą mieli dostęp do tego co się dzieje u nas w firmie i ile klientów się obsłużyło danego dnia.

Więc jaka jest różnica pomiędzy dotychczasowymi kasami, a kasami online?

Kasy online’owe w momencie drukowania papierowego paragonu, tworzą jednocześnie tzw. e-paragon, który można wysłać na e-mail klienta. Posiadają wielokrotnie bardziej pojemną pamięć fiskalną niż zwyczajne kasy. Musimy również wiedzieć, że kasy zapisują obowiązkowo kopię drukowanych dokumentów w pamięci wewnętrznej – dostęp do pamięci ma jedynie autoryzowany serwis kas. 

Zatem jakim celu wprowadzono kasy online? 

Jedynym celem tych urządzeń jest to, aby uszczelnić podatek VAT. Wprowadzenie kas fiskalnych online ma zwiększyć bezpieczeństwo obrotu gospodarczego. 

Dodatkowo przy zakupie kasy fiskalnej online przedsiębiorca może ubiegać się o zwrot wysokości 700 zł. 

Poprzedni
Następny

0 Komentarze

Zostaw odpowiedź