15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ufiskalniamy.pl 300 true 0

Kasy fiskalne online Warszawa – kto powinien ich używać?

0 Komentarze

Kasa fiskalna, to urządzenie służące do rejestracji sprzedaży towarów lub usług. Pozwala udokumentować obrót ze sprzedaży. Potwierdzeniem takiej transakcji są drukowane i wydawane paragony. 

Przed podjęciem decyzji o zakupie kasy fiskalnej każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć kiedy taka kasa jest potrzebna. Powinien także wiedzieć jaka kasa będzie mu potrzebna i dowiedzieć się czym są kasy fiskalne online Warszawa, ponieważ już w coraz większej ilości branż są obowiązkowe. Ważne jest to, aby kasę fiskalną dobrać pod wielkość i rodzaj swojej działalności. Obecnie kasy fiskalne są dość rozbudowane pod względem funkcjonalności. 

W momencie gdy zakładamy swoją działalność gospodarczą związaną ze sprzedażą towarów i usług mamy obowiązek zaopatrzyć się w kasę fiskalną, ale są również wyjątki.

Kas powinny używać firmy, których obrót sprzedaży na rzecz osób fizycznych oraz rolników w minionym roku przekroczył 20 tys. zł. Ponadto przy sprzedaży niektórych produktów i usług wymusza korzystanie z kasy fiskalnej. 

Przypadkiem kiedy nie można skorzystać ze zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej są placówki sprzedające produkty z akcyzą tj. wyroby tytoniowe czy napoje alkoholowe. 

Natomiast kiedy kasa fiskalna nie jest potrzebna? Firmy, które współpracują z innymi firmami nie potrzebują mieć kasy fiskalnej, ponieważ ewidencjonowaniu sprzedaży służą rachunki i faktury. W przypadku gdy prowadzimy sprzedaż osobom fizycznym zwolnienie od stosowania kas w dużej mierze zależy od zakresu oferowanych usług lub towarów. 

Poprzedni
Następny

0 Komentarze

Zostaw odpowiedź